Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwy za kapłanów - lista
Autor Wiadomość
Elik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-26, 22:48   Modlitwy za kapłanów - lista

Jest to miejsce na podjęcie wspólnej inicjatywy modlitewnej w intencji kapłanów. Jeśli chcesz, czujesz taką potrzebę proponujemy byś wybrał/a sobie jedną lub kilka form modlitewnych i ofiarował/a przez Niepokalane Serce Matki Bożej Maryi w intencji konkretnego kapłana (podajemy tylko imię) lub wszystkich kapłanów raz lub częściej w tygodniu. Propozycje inicjatyw modlitewnych to: np. udział we Mszy Świętej, Różaniec, Droga Krzyżowa, modlitewne czytanie Pisma Świętego, jakaś modlitwa, np. Koronka do Miłosierdzia Bożego, nowenna czy litania. Można również ofiarować post, wyrzeczenie, męczącą pracę, bezinteresowne dobre uczynki itp. Zostawiamy dobrowolny wybór. Swoje modlitwy, uczynki w intencji kapłanów i ew. zmiany piszemy w sąsiednim temacie "Zgłoszenia intencji modlitewnych". Deklaracje są całkowicie dobrowolne, można się z nich w każdej chwili wycofać bądź dokonać zmiany intencji.

Wspólne spotkanie w miarę możliwości i odmówienie "Koronki do Miłosierdzia Bożego" proponujemy w każdy czwartek o godzinie 22:00 na czacie "Samarytanka".


MODLITWA ZA KAPŁANÓW

Panie i Boże nasz, Królu nieba i ziemi,
Ty powierzyłeś kapłanom Najświętszy Sakrament
I skarb swojego Stworzenia
Oddając w ich ręce Władze nad samym sobą.
Ześlij Twojemu ludowi świętych kapłanów,
Aby mu byli podporą w trudnościach,
Braćmi w potrzebach,
Aby Ciebie słowem, czynem, miłością
Wprowadzali w serca ludzkie
I trudy codziennego życia.
Spraw, aby serca kapłańskie,
Myśli i ręce pozostały czyste,
Pokorne i zawsze gotowe do posługi.
Niech będą odbiciem Twego
Świętego Oblicza,
Niech pozostaną wierni Tobie,
Twojemu Kościołowi
I swojemu powołaniu,
aż do ostatniej chwili swego życia.
Amen


Jan Paweł II mówił, że „modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać mu odbić się echem w sercu”. Każdy człowiek potrzebuje modlitwy, jednak Ci, których Jezu uczyniłeś rybakami serc ludzkich, potrzebują tym bardziej Twojego wsparcia, umocnienia i trwania w dobrym. Może do naszej wspólnoty dołączą kolejni kapłani!


Elik- raz w tygodniu w intencji kapłanów Msza Święta, codziennie Modlitwa za kapłanów podana powyżej
Andrzej - codziennie jedna Dziesiątka Różańca Św.
Mirela - Raz w tygodniu: Msza Święta, Najświętszy Sakrament; Dziesiątka Różańca Świętego codziennie; Droga Krzyżowa w Piątki; wyrzeczenie w środę (deklaracja czasowo nieaktualna)
MKJ - Co najmniej jeden dziennie dobry uczynek aż do Wielkiego Czwartku - od modlitwy przez wyrzeczenie ( zrezygnowanie z czegoś) itd.
Rosa - w poniedziałki Komunia Święta i codzienna modlitwa;
Elżbieta - W Wielkim Poście - Koronka do Bożego Miłosierdzia - jeden raz za każdego kapłana znajomego, potem za każdego potrzebującego Bogu wiadomego.
Intencja za kapłanów: o dobry połów ludzi.
"Odtąd ludzi łowić będziesz" (Łk 5,10)
ewakrystyna - Ja w intencji kaplanow ofiaruje dodatkowy post w srode i Czwartkowy dziesiatek o 22 na samarytance
Miriam - Ofiaruję codziennie w intencji kapłanów koronkę do Miłosierdzia Bożego i w każdy czwartek na Godzinie św. podczas Adoracji... szczególnie.
Modlitwa za kapłanów szcz. podczas przyjmowania przez celebransów Komunii św. podyktowana Catalinie Rivas przez Matkę Bożą :
"Panie, błogosław im , uświęć ich, pomagaj im , oczyść ich , kochaj ich , strzeż ich ,podtrzymuj ich Twoją Miłością ...."
Elżbieta - do Adwentu - raz w tygodniu ofiaruję Bogu Koronkę do Bożego Miłosierdzia za kapłanów potrzebujących w danej chwili modlitwy (chwile zwątpienia lub kryzysu, chwile podejmowania ważnych decyzji).
Anioł Pański raz w tygodniu za Benedykta XVI i z Benedyktem XVI, jeśli w niedzielę.
"O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko, to co by mogło przyćmić światłość - bo Ty wszystko możesz." (Dzienniczek św. Faustyny 1052)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10